En Son HaberlerMUSTAFA TOPÇU

m.topcu@msn.com
  Özgeçmişi
  Tüm Yazıları

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ

Değerli üyelerimiz;

Kuruluşundan itibaren her kademesinde özellikle hassasiyet çizgilerimiz içeresinde yükseltmeye çalıştığımız sendikamız üye kayıtları ile her geçen gün güçlenerek yanınızda olmaya devam etmektedir. Bu başarı yönetimsel olarak bizlerin değil, siz saygı değer üyelerimizin duruşu ve gayretleri iledir. 

Malumunuz olduğu üzere Aralık ayı enflasyon oranı açıklandıktan sonra 2021 yılının ocak ayı itibariyle memur maaşlarına yansıyacak enflasyon farkı ve yetkili sendikanın büyük başarılar! İle aldığı %3’lük artış eklendiğinde memur maaşlarına yansıyan şekli  yüzde 7,36 olmuştur. yani Yetkili sendika  büyük başarı sağlayarak! çok çalışarak! enflasyon oranın altında toplu sözleşmeyi imzalamıştır. Anadolu-Sen olarak bizim toplu sözleşme görüşmelerindeki talebimiz her 6’şar aylık dönemler için %9 oranında zam ve memur maaşlarına 500 TL  iyileştirme olmuştu. Yetkili ama etkisiz sendika üye çokluğu ile almış olduğu yetkiyi maalesef aldığı günden itibaren kullanamamış, Gücü üyelerinden alan sendikalar masa başında kaybedecek bir pazarlığa girmezler. Gücü makam ve mevkisinden alanlar ise kaybedecekleri makam ve mevkilerin hesaplarını yaparak pazarlık konusunda iktidar olan siyasi irade karşısında bunu risk etmemek adına, temsil ettiği memurları satmayı daha uygun görmüştür. Bunun tam da anlamı budur.  Memur maaş artışında masa başında yüzde 3 ila 3,5 arasında gidip gelmiş,  buçukçu bir tavır sergilemişlerdir. Bunu neden yaptıkları hususunda da kendilerini ülkenin ekonomik şartları göz önünde bulundurularak istendiğini söylemişlerdir. Biz de bu sarı sendikalara şunu söylüyoruz. Siz masaya aklınızda 3 yada 3,5 ile oturursanız alacağınız da bu kadar olur. İsteyin yüzde 9(her dönem için) anlaşamadığınızda hakem heyetine gitsin, hakem heyeti orta yolu bulsun en azından yüzde 3 yada 3,5’dan fazla olacağına eminiz. 

Değerli üyelerimiz bu hesaplar yapmakla bitmez daha bunlar ücret konusundaki analizlerimiz. Bunun yanında memurların özlük hakları ile ilgili serzenişlerimiz, 3600 ek gösterge, Adliye çalışanlarına nöbet parası, daha önce sözü verilen ek ödeme, sözleşmelilere kadro hakkı gibi dilimize pelesenk olan sorunlar var. Düşünün mesaiye kalan SGK çalışanlarını, Nüfus Müdürlüğünde çalışan memurları ki 2,4 TL saat başı mesai alıyor. Mesaiye gitmek için ise kullandığı otobüsün bileti 2 TL gidiş – dönüş 4 TL hadi günde 3 saat fazla mesai yapan arkadaşlarımızın 3 saat için kazandığı paraya bakalım 3,20 TL buyurun hesap ortada.  

Değerli üyelerimiz ve değerli memur arkadaşlarımız; bilinmelidir ki bunlara artık bir ders verme zamanı gelmiştir. Türkiye’de sarı sendikacılık ile gerçek sendikacılık yapılmayacağı aşikar olmuştur. Artık sarı sendikalara üyelikten istifa ederek had bildirme zamanı gelmiştir. Bunun ilk adımlarını yapmak elinizde, sizi temsil edebilecek, ettiğini düşündüğünüz, değerlerimize bağlı, vatanını milletini seven, sentetik siyasetten uzak, Sivil sendikalara üye olun. Sizden aldığı gücü menfaatlerine kullanan kişilere dersini verin. Gidişata dur diyelim, birlik olalım güçlü ve müreffeh bir ülke için liyakatlı kişilere referans olalım. Adil olalım, nimeti de külfeti de birlikte bölüşelim. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sağlıcakla kalın. Saygılarımla.


 Okunma Sayısı : 1028

DİĞER YAZILARI

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 279684

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.